In het kader van EUROPALIA ESPAÑA presenteert S.M.A.K. de groepstentoonstelling Resistance. The Power of the Image, waarin twintig Spaanse kunstenaars de kracht van het beeld verkennen in de strijd voor democratische waarden.
De tentoonstelling onderzoekt hoe Spaanse kunstenaars vanaf de Tweede Republiek (1931-1939), die werd omvergeworpen tijdens de Spaanse Burgeroorlog, kunst hebben ingezet als middel van protest, om nieuwe rechten op te eisen en wantoestanden aan te kaarten. Cruciaal hierbij was het Spaans Paviljoen op de Wereldtentoonstelling in Parijs in 1937. De aanklacht tegen de gruwel van de Spaanse Oorlog kreeg er een internationaal platform aan de hand van de meest uiteenlopende kunstvormen. Voor die gelegenheid maakte Picasso zijn schilderij Guernica, dat tot op vandaag symbool staat voor verzet en de rol die kunst daarin kan spelen.
De tentoonstelling nodigt bezoekers uit tot een hernieuwde blik op wat democratie betekent, waarom ze nodig is en welke uitdagingen ze kent. Tegelijk biedt ze ruimte voor kritische reflectie over hoe we als samenleving onze identiteit vormen.
Met werk van: Carlos Aires, Xavier Arenós, Pilar Aymerich, Alán Carrasco, Colita, Lúa Coderch, Eli Cortiñas, Daniel G. Andujar, Ana García-Pineda, Eulàlia Grau, Núria Güell, Agustín Ibarrola, José Ortega, Joan Rabascall, Josep Renau, María Ruido, Avelino Sala, Fernando Sánchez Castillo, Diego del Pozo Barriuso, Darío Villalba