Met Healing The Museum brengt Grace Ndiritu een eerste mid-careeroverzicht van haar gevarieerde artistieke praktijk. Performance, film, sociale acties, publicaties, textielwerk en onderzoek naar museumcollecties maken deel uit van dit gelaagde tentoonstellingsproject, waarmee Ndiritu pleit voor het herbezielen en ethisch maken van de museale ruimte en bij uitbreiding van de hele maatschappij.
Geïntrigeerd door de vraag wat ‘belichaamde architectuur’ zou kunnen betekenen, vat de kunstenaar de tentoonstelling op als een tocht door de ruimte en de tijd, met daarin een persoonlijk architectonisch ontwerp getiteld The Spiritual Overlay. Ze brengt de bezoeker in aanraking met urgente thema’s zoals gemeenschap, vraagstukken over oorspronkelijke bevolkingsgroepen, ecologie, blackness en feminisme.
Het traject eindigt bij The Temple, een architectuur die bestemd is voor een kritische collectiepresentatie. Tegelijk fungeert deze ook als een spirituele ruimte voor ontmoeting, transformatie en genezing.
De tentoonstelling Healing The Museum maakt deel uit van het gelijknamige, langlopende onderzoeksproject als antwoord op de spirituele teloorgang in de cultuurinstellingen en haar kunstenaarsresidentie in S.M.A.K.
Tijdens de tentoonstelling vinden allerlei activiteiten plaats: van slow art day, meditatie met zwangeren tot lezingen.
- Persontmoeting: donderdag 30 maart 2023 om 11:00