Lezing over ‘Why Are You Angry?' van Nashashibi / Skaer door Pieter Van Bogaert

29.Maa.26
Illustrator aanpassing

Naar aanleiding van de lancering van het tweede volume van UpClose, de nieuwe publicatiereeks rond belangrijke werken uit de collectie van S.M.A.K., geeft kunstcriticus en curator Pieter Van Bogaert een lezing over dit werk. Drie weken voorafgaand aan de lezing en op de dag zelf kan je de film ook gratis bekijken in S.M.A.K.

In ‘Why Are You Angry?’ reizen Rosalind Nashashibi en Lucy Skaer in het voetspoor van de Franse kunstenaar Paul Gauguin naar Tahiti. Vanuit een kritisch, hedendaags standpunt verkennen zij de mythevorming rond de kunstenaar en stellen vragen over de representatie van vrouwen en de effecten van het exotiseren van gekoloniseerde gebieden.

Over UpClose

UpClose is een nieuwe publicatiereeks waarin telkens een belangrijk werk uit de collectie van S.M.A.K. in de diepte wordt besproken door een (inter)nationale autoriteit. De reeks werd ingezet met een close reading over het sleutelwerk ‘Pense-Bête van Marcel Broodthaers door John C. Welchman.

Praktische info:

  • Lezing: zondag 29.Maa.2026 om 11:00
  • 10.Maa. – 29.Maa.2026: doorlopend projectie (18 min)
  • Gratis toegang
  • Reservatie via reservation@smak.be
  • In het Nederlands

'Why Are You Angry?' van Nashashibi/Skaer

  • Copyright © 2026 S.M.A.K.
  • Alle rechten voorbehouden
  • Privacy
  • Sitemap
made by