Reiner Ruthenbeck, Blau-Rot, 1986
Belgradostraat
In 1986 maakte Robert plaats in zijn woonkamer voor de installatie ‘Blau-Rot’ van de Duitse kunstenaar Reiner Ruthenbeck. Vandaag is de ruimte rijkelijk gevuld met licht en meubels; toen stond ze helemaal leeg, en was het er pikdonker. Alleen twee lampen - één rood, één blauw - vulden de ruimte met hun gloed. Van de originele lampen (opgeborgen in een doos) tot tijdschriften, krantenknipsels, brieven, postkaarten en zelfs herinneringen aan een avondje uit met de kunstenaar: Robert bewaart en koestert het nog allemaal.
Sol LeWitt, 1986
Ferdinand Lousbergkaai
In 1986 gaf de Amerikaanse kunstenaar Sol LeWitt instructies om de binnenkoer van Herman & Kristien onder handen te nemen. "This can stay here, as long as you like it", zei de kunstenaar achteraf. Die woorden bleven duidelijk weergalmen, want de muurschildering is één van de weinige werken - speciaal gemaakt voor Chambres d’Amis - die nog steeds te zien zijn op hun originele locatie. Ooit een must-see tijdens de zomermaanden van 1986, nu een oase van rust ... en een plek voor de fietsen.
Roger Raveel, 1986
Visserij
Een tijdje terug stootte Yolande, per toeval, op het huis dat 40 jaar geleden onder handen werd genomen door Roger Raveel en zijn penseel. Raveel liet zich toen o.a. inspireren door de oorspronkelijke bewoners, een bombardement tijdens de Tweede Wereldoorlog en oude grotschilderingen. Bovenaan de trap portretteerde de kunstenaar zichzelf (een beetje groter dan dat hij eigenlijk echt was) en aan de voordeur heet de toenmalige vrouw des huizes de huidige bewoonster nog steeds iedere dag welkom.