Naar aanleiding van het verschijnen van de monografie 'The End Is Never Near' gaat Melanie Deboutte in gesprek met Jan Van Imschoot op zondag 12 februari. Vanaf 7 oktober 2023 brengt S.M.A.K. een tentoonstelling van deze kunstenaar.
The End Is Never Near brengt een eerste uitgebreid overzicht van het oeuvre van de Belgische schilder Jan Van Imschoot (°1963, Gent, België). Zijn werk is opgebouwd rond historische thema’s uit de literatuur en de kunstgeschiedenis, en slaat een brug naar voorgangers, zoals Caravaggio, Tintoretto, Goya, Manet, en anderen. De kunstenaar gaat een voortdurende dialoog aan met het verleden, waarin hij zich, met een dosis cynisme, vaak richt op fenomenen of figuren die zich in de marge van de hedendaagse maatschappij bevinden.
In deze monografie die diepgravende essays van Selen Ansen, Dieter Roelstraete, Alain Tapié en Philippe Van Cauteren bevat, evenals een uitgebreid gesprek tussen de kunstenaar en Hendrik Folkerts zijn meer dan 200 werken van Jan Van Imschoot opgenomen.